a

FAQ

Tatuaże

Oto najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz. Jeżeli jednak masz inne obiekcje skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!

Nawet mimo czasów, w których obecnie żyjemy, nasze studio NIE oszczędza na materiałach. Dalej pracujemy na materiałach najwyższej jakości, nie zamawiamy najtańszych igieł, nie oszczędzamy na dezynfekcji oraz nie tniemy kosztów kosztem Klienta – u nas jesteś bezpieczny i płacisz także za to, że studio przestrzega standardów. Ceny w każdej jednej branży poszły do góry i u nas także – lecz wynika to z podniesienia cen materiałów, bez których nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić usługi na takim poziomie jak robiliśmy to dotychczas. Zawyżyliśmy swoje ceny tylko o te koszta.
Jak umówić się na tatuaż?

Są dwie opcje:

Możesz wpaść do naszego studia (uprzejmie przypominamy nasz adres - Matejki 39/5 🙂 i pogadać z nami na żywo. Gdy na miejscu są tatuatorzy, jest możliwość porozmwiania bezpośrednio z osobą, która miałaby wykonać Twój tatuaż. Konsultacje w naszym studio każdorazowo są darmowe.

Możesz też napisać do nas wiadomość przez nasz formularz kontaktowy, który znajdziesz tutaj. Wiadomość powinna zawierać: po pierwsze i najważniejsze - motyw oraz miejsce na ciele, orientacyjną wielkość (podaj w cm), informację o stylu w jakim ma być tatuaż, czy preferujesz motyw w czerni czy w kolorach (lub z elementami koloru) oraz preferowany przez Ciebie termin. Wyślij też preferowane zdjęcia tatuaży, które Ci się podobają - będą stanowiły bazę przy powstawaniu wzoru dla Ciebie.

W naszym studio tatuujemy wyłacznie osoby pełnoletnie.

Mam wiele pytań dot. mojego tatuażu. Co teraz?

Po prostu je zadaj 🙂 Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania odnośnie tatuażu, doradzimy i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Konsultacje u nas nic nie kosztują, a my jesteśmy właśnie po to, abyś czuł się pewnie i komfortowo. Nasza Menago specjalizuje się w doradzaniu niezdecydowanym klientom! 🙂  Każdy klient jest dla nas ważny, bez względu na to, czy to jego pierwszy czy dwudziesty pierwszy tatuaż.

Na jakiej zasadzie przygotowujecie projekty tatuaży?

Najsensowniej byłoby napisać - to zależy od tatuażu, jaki jest do przygotowania. Są takie tatuaże, przy których bazuje się na zdjęciach podesłanych przez klienta - wtedy na ich podstawie przygotowywany jest motyw. Warto dodać, że nie wykonujemy kopii prac z Internetu. Jeszzcze inne powstają na zasadzie pomysłu tatuarora. Na bieżąco staramy się przygotowywać dla Was wolne projekty, spośród których możecie wybrać wzór dla siebie.

Skąd tatuatorzy czerpią inspirację na projekty?

To zależy od zajawek danej osoby 🙂 Zawsze najłatwiej jest pokazać coś, z czym łączą nas jakieś emocje. Inspiracja może być wizualna, na przykład w przypadku kwiatów, roślin a także tego, w jaki sposób wygladają bo można to narysować, podobnie jest w przypadku wzorów związanych ze zwierzętami. Prawie każdego z naszej ekipy pociąga temat gier i filmów, więc sporo motytów prezentowanych przez nas odnosi się do takiej tematyki. Projekty odnosimy więc do popkultury, często odwiedzamy wystawy oraz wernisaże, przeglądamy rozmaite albumy z obrazami, korzystamy ze starych rycin, z komiksów oraz pracujemy na podstawie zdjęć.

Czy wykonujecie covery starych tatuaży?

Tak, przykrywamy stare i brzydkie tatuaże. Podobnie jak w przypadku każdego tatuażu, a może zwłaszcza w przypadku coverów - do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Do przygotowania projektu pod cover potrzebujemy:

-dobrej jakości zdjęć tatuażu, który chcesz zakryć

-informacji co miałoby znaleść się na nowym tatuażu oraz w jakim stylu ma być nowa praca stanowiąca cover

-Twojej cierpliwości.

Chcąc nie chcąc trzeba pamiętać też, że cover-up musi być znacznie większy niż pierwotna praca i nie da się przykryć ciemnego koloru jaśniejszym. Uzbrój się zatem ww cierpliwość, bo łatwiej zrobić tatuaż od podstaw na "czystej skórze" niż poprawić nieudaną pracę. Czasem nie obędzie się bez kilku sesji laserowego usuwania tatuażu. W związky z tym, że przy coverze tatuator musi wykonać znacznie więcej pracy - cena za taką sesję jest nieco wyższa. W ustalaniu wzoru pod cover warto zdać się na sugestie tatuatora - to w końcu on ma większe doświadczenie i doradzi Ci najlepsze rozwiązanie odnośnie zakrycia Twojego tatuażu.

Jak dobieracie tatuatora do wykonania tatuażu?

Możesz wskazać konkretną osobę, u której chciałbyś się wytatuować lub zrobimy to my na podstawie oceny projektu. Zaproponoujemy osobę, której styl najbiższy jest Twoim oczekiwaniom względem motywu.

Kiedy mogę zobaczyć swój projekt?

Nigdy nie wysyłamy klientom wcześniej przygotowanych projektów, ponieważ projekt jest przygotowywany przed lub w trakcie pierwszej sesji – w zależności od systemu pracy konkretnego tatuatora. Jest wliczony w cenę tatuażu. Unikamy takich ruchów także w obawie przed ewentuanym plagiatem - działa to także w drugą stronę - nie wykonujemy kopii prac/grafik innych autorów. Możemy jedynie zainspirować się, żeby sprostać Waszym oczekiwaniom i spełnić marzenie o tatuażu. Chyba lepiej, aby był jedyny w swoim rodzaju, prawda? 🙂

Nie martw się, jeśli będziesz chciał/a zmienić lub dodać jakiś szczegół w swoim projekcie. W dniu tatuowania, na etapie przygotowywania kalki Twój tatuator na pewno rozwieje Twoje wątpliwości lub zmieni nowe pomysły w kreatywną propozycję nowego tatuażu.

Ile kosztuje wykonanie tatuażu?

Wiemy, że liczysz konkretną odpowiedź. Niestety nie ma jednej konrentej. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, a jego cena uzależniona jest od wielkości, miejsca wykonania i poziomu skomplikowania tatuażu, a także doświadczenia tatuatora.

Zaczynamy od 200 zł. Finalna cena tatuażu zależyod czasu trwania sesji, który może wynosić 4, 6 lub 8 godzin, po drugie od wybranego tatuatora, ponieważ każdy z nich pracuje nieco inaczej i w innym tempie oraz stylu.

W cenę sesji wliczony jest czas, który tatuator poświęca na przygotowanie i odbicie/rozrysowanie projektu i dopasowanie go do Twojej anatomii, a także przygotowanie stanowiska i samego Klienta do tatuowania.

Dlaczego muszę wpłacić zadatek?

Wpłacony zadatek jest dla nas gwarancją dotrzymania umówionego terminu. Dopiero po jego wpłacie zostaniesz wpisany/a na ustalony termin. Jeśli nie wpłacisz zadatku na czas, Twój termin trafi do innego Klienta. Wpłata nie podlega zwrotowi, ponieważ rezerwujesz czas naszego artysty, który w ten sposób zarabia na życie. Umówiony termin możesz przełożyć w sytuacjach pilnych takich jak nagła choroba, sytuacja rodzinna lub inne zdarzenie losowe, które nagle Cię zaskoczy.

W razie nieobecności na swoim terminie bez uprzedniego kontaktu, zadatek przepada.

Czy tatuaż boli?

Jest to bardzo indywidualna sprawa. Bez dwóch zdań nie jest to zabieg szczególnie przyjemny, choć najczęściej mamy Klientów, którzy nie mogą doczekać się kolejnego podłożenia pod igłę 🙂 Wszystko zależy od Twojej tolerancji bólu jak i konkretnego miejsca wykonywania tatuażu, a także czasu trwania sesji. Nie mniej jednak jeśli spodziewasz się krwawej masakry - to na szczęście nie ten adres:)

Jak przygotować się do sesji?

Na umówioną sesję przyjdź wyspany i najedzony – Ma to znaczący wpływ na poziom komfortu podczas tatuowania.

2/3 tygodnie wcześniej nie korzystaj z solarium i nie opalaj się na słońcu. Opalonej skóry nie tatuujemy.

Tydzień przed planowanym zabiegiem należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry smarując kremem nawilżającym lub balsamem.

2-3 dni przed tatuażem nie spożywaj dużych ilości alkoholu, organizm będzie potrzebował regeneracji, a kac w tym nie pomaga

Jak wygląda sesja tatuażu w waszym studio?

Na umówioną sesję przyjdź wyspany i najedzony – Ma to znaczący wpływ na poziom komfortu podczas tatuowania.

2/3 tygodnie wcześniej nie korzystaj z solarium i nie opalaj się na słońcu. Opalonej skóry nie tatuujemy.

Tydzień przed planowanym zabiegiem należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry smarując kremem nawilżającym lub balsamem.

2-3 dni przed tatuażem nie spożywaj dużych ilości alkoholu, organizm będzie potrzebował regeneracji, a kac w tym nie pomaga

Jak dbać o świeży tatuaż?

Tą kwestię dokładnie omwiamy z Klientem w studio, celem uniknięcia nieporozumień. Zdecydowanie odradzamy poszukiwania "złotych, przyśpieszających gojenie środków" w Internecie. Każdy z nas wielkokrotnie przez to przechodził, dlatego udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji bazując na własnym doświadczeniu.

Najważniejsze informacje, które możesz brać za pewne info:

  • unikaj solarium oraz opalania się na słońcu
  • unikaj sytuacji, w których przez kilka dni nie możesz wziąć prysznica (np. festiwale, wyjazd pod namioty itp.)
  • nie dotykaj a zwłaszcza nie drap świeżego tatuażu, aby nie narazić się na ewentualne ubytki tuszu
  • bądź w kontakcie ze studiem oraz swoim tatuatorem